Budynek domu rekolekcyjnego posiada około 1000 m2 powierzchni użytkowej. Znajdują się w nim kaplica, sala konferencyjna, jadalnia, sala rekreacyjna oraz 18 pokoi z łazienkami. Dom może pomieścić jednorazowo 65 dorosłych osób lub 18 rodzin z dziećmi. Na terenie przyległym do budynku przygotowano miejsce na ognisko, parking na dwadzieścia osobowych samochodów.

MAMY PAŃSTWU DO ZAOFEROWANIA...

Budynek domu rekolekcyjnego posiada około 1000 m2 powierzchni użytkowej. Znajdują się w nim kaplica, sala konferencyjna, jadalnia, sala rekreacyjna oraz 18 pokoi z łazienkami. Dom może pomieścić jednorazowo 65 dorosłych osób lub 18 rodzin z dziećmi. Na terenie przyległym do budynku przygotowano miejsce na ognisko, parking na dwadzieścia osobowych samochodów oraz droga krzyżowa. W budynku umieszczony jest aparat telefoniczny z numerem 33-801-51-35 z którego można skorzystać, używając kart magnetycznych.

Kaplica pod wezwaniem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa posiada pancerne tabernakulum, ołtarz, w którym znajduje się kamień z Nazaretu z groty Zwiastowania, płaskorzeźbę Świętej Rodziny wykonaną przez rzeźbiarza Jerzego Salachnę z Bystrej, a poświęconą 21 maja 1997 roku w Rzymie przez Ojca św. Jana Pawła II podczas pielgrzymki władz z samorządów lokalnych województwa bielsko-bialskiego.
W kaplicy znajdują się trzy witraże przedstawiające patronów naszej diecezji: św. Jana Sarkandra - kapłana i męczennika, św. Jana Kantego z Kęt - kapłana oraz św. Maksymiliana Marię Kolbego -kapłana i męczennika, który oddał życie za ojca rodziny. Projektantem witraży jest ks. Arkadiusz Knefel proboszcz z Drogomyśla.
Dom rekolekcyjny przeznaczony jest na skupienia dwudniowe, sesje lub rekolekcje dla narzeczonych przygotowujących się do małżeństwa, małżonków i rodzin Ruchu Domowy Kościół, Spotkania Małżeńskie oraz spotkania dla osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin. Dzięki istniejącym w Nazarecie warunkom w rekolekcjach mogą uczestniczyć całe rodziny wraz z dziećmi. Tu także będą mogły się odbywać rekolekcje kapłańskie, jak również można skorzystać z indywidualnego wyciszenia się.

Copyright by ProArt-Studio.com.pl
Strona główna | Dom rekolekcyjny Nazaret | Nauki przedślubne | Okolica | Oferujemy... | Kontakt | Jak dojechać?